Kupres Portal [Arhiva]

Četrnaesto kolo 2. NL FBiH - JUG: Domaći poraz od Uskopljaka

08.11.2010 10:05, 576 pregleda

Sunčano i vedro nedjeljno popodne bilo je idealno za odlazak na kupreški gradski stadion gdje je momčad HNK Kupresa ugostila Slogu iz Uskoplja. Premda uz nešto vjetra, na kupreškom gradskom stadionu okupilo se oko dvije stotine posjetitelja što je ovosezonski rekord. Ipak, ono što smo mogli vidjeti na nogometnom terenu nije imalo pretjerane veze s nogometom. Naime, sudačka trojka predvođena Dženadinom Podrumom nizom je pogrešaka, loših procjena i sumnjivih odluka izazvala nervozu kod igrača obiju momčadi koja je rezultirala izrazito grubim startovima koji su ovu nogometnu utakmicu učinili gotovo negledljivom. Unatoč tome, u devedeset minuta borilačko-nogometne utakmice mogli smo vidjeti i koji nogometni bljesak. Prvi od njih se dogodio već u osmoj minuti utakmice kad je Slogin igrač Matišić odlično probio lijevu stranu kupreške obrane, nabacio za Demirovića koji je loptu efikasno glavom pospremio u mrežu. Odgovor Kuprešaka trebalo je čekati do 33. minute kada u jednoj dvojbenoj situaciji Zaimović matira vratara Sloge, a Slogin igrač Turić dobiva crveni karton zbog prigovora. Premda s igračem manje, Sloga je i dalje na terenu izgledala kao bolja momčad što je i okrunila pet minuta kasnije, izvrsnim udarcem glavom Igora Ilića koji Slogu ponovno dovodi u vodstvo od 2:1 što je rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. Nastavak susreta ponovno donosi bolju igru Sloge. Domaći nogometaši, unatoč igraču više, nikako nisu uspjevali uspostaviti ravnotežu na sredini terena što se pokazuje kobnim u 76. minuti kada Zec matira vratara Kuprešaka za 3:1 čime postaje izgledno da će bodovi otputovati u Uskoplje zajedno s igračima Sloge. Ipak, pred sam kraj susreta malo zanimljivosti ponovno donosi Zaimović koji neometan s dva metra postiže gol za 2:3 što je bio i konačan rezultat. Rezultati 14. kola: FK Turbina - FK Lokomotiva 3:0 NK Troglav - HNK Tomislav 2:0 HNK Stolac - HNK Brotnjo 0:1 HNK Sloga Ljubuški - NK Kamešnica 4:0 HNK Kupres - HNK Sloga Uskoplje 2:3 HNK Rama - HNK Branitelj 0:4 HNK Višići - HNK Drinovci 2:0 HNK Grude - slobodne Ljestvica nakon 14. kola:

15. Drinovci 14:45 11
Napomena*** Momčad Stoca za sada jedina ima odigranih svih četrnaest prvenstvenih susreta Sljedeće, 15. kolo, ujedno je i posljednje kolo uoči zimske stanke u Drugoj nogometnoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine. U utakmicama koje su na rasporedu u subotu i nedjelju, 13. i 14. studenog, Kuprešaci putuju u Livno kod Kamešnice, vodeći Branitelj također stiže u Livno, ali kod Troglava, a Tomislav je domaćin ljubuškoj Slozi. Momčad Stoca je slobodna.