Kupres Portal [Arhiva]

3. kolo 2. NL FBiH - JUG: Prva pobjeda u novoj sezoni

05.09.2011 14:20, 230 pregleda

Proteklog vikenda odigrano je treće kolo nove sezone Druge nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine. Momčad HNK Kupresa u ovom je kolu ubilježila prvu pobjedu i to protiv momčadi Lokomotive. Izabranici Ilije Aničića slavili su s više nego uvjerljivih 4:0.   Momčad HNK Kupresa opravdala je ambicije stotinjak navijača koji su se okupili na kupreškom gradskom stadionu jučerašnjeg prelijepog popodneva. Nakon poraza i neodlučenog ishoda u prva dva kola, navijači su očekivali samo pobjedu - i to opravdano. Glavni sudac susreta koji je započeo u 16:30 sati bio je Frano Jelić dok su njegovi pomoćnici bili Josip Kožul i Jure Musa.   Sastav HNK Kupresa na početku utakmice izgledao je ovako: Na vratima je bio Ismet Redžović, obrambeni stup činili su Tomislav Lozić, Nevenko Radić, Josip Čolić i Adin Zaimović, u veznom redu operirali su Sefir Gvozden, Tihomir Aničić, Ilija Mašić i Salem Duraković dok su u vrhu napada bili Marko Jezidžić i Asmer Mašić.      Upravo je spomenuti napadački dvojac bio nerješiva enigma za obrambene igrače Lokomotive koji su u više navrata nakon panične reakcije spašavali svoja vrata. Ipak, obrana Lokomotive nije dugo odolijevala. Naime, već u osmoj minuti vidjeli smo pravi malo glavomet u 16-ercu gostiju kada je, nakon četiri ili pet dodavanja glavom, Marko Jezidžić loptu proslijedio do Sefira Gvozdena koji majstorski vara vratara gostiju Armana Šutu za početno vodstvo od 1:0.   Vodeći zgoditak samo je dodatno ohrabrio domaće igrače, a preplašio goste koji su nakon ranog pogotka izgledali blijedo i ustrašeno. Da je tome tako, potvrdili su i brojni prodori Kuprešaka kroz sredinu terena, a najviše puta je probio Sefir Gvozden. Ipak, unatoč brojnim prodorima, realizacija nije bila na vrhuncu te se početno vodstvo zadržalo do pred sam kraj prvog poluvremena.   Upravo tada, u 43. minuti, nakon još jednog odličnog prodora po sredini, lopta dolazi do Asmera Mašića koji je majstorski posprema u donji desni kut gola za komfornih i zasluženih 2:0 na kraju prvog poluvremena.   Nakon poluvremena, obje momčadi su zadržale početne sastave, pa se stoga odnos snaga na terenu uglavnom nije mijenjao. Lokomotiva je zaprijetila jednom ili dva puta u početnih pet minuta drugog poluvremena, ali, izuzev ovih prijetnji, nije bilo konkretnijih pokušaja gostiju.   S druge strane, Kuprešaci su pametnom igrom održavali rezultat te iz kontra i prekida nastojali postići zgoditak. Upravo je nakon jednog kornera, u 60. minuti susreta, najbolje reagirao prošlosezonski najefikasniji nogometaš HNK Kupresa - Marko Jezidžić, te rezultat povisio na 3:0. Tada je već bilo jasno kako su Lokomotivini snovi o eventualnom preokretu izblijedili, a posljednji čavao u lijes njihovog poraza ponovno je zabio Marko Jezidžić, i ovoga puta nakon kornera u 82. minuti za konačnih 4:0.   Do kraja susreta, izuzev dva dalekometna pokušaja Kuprešaka, nije bilo značajnijih prilika. Valja istaknuti kako je utakmica prošla u fer i korektnom ozračju sa samo dva podijeljena žuta kartona (Asmer Mašić kod Kuprešaka i Anel Ćorić kod Lokomotive) i to radi verbalnog sukoba pred sam kraj utakmice.  Također, valja spomenuti kako je trener Kuprešaka Ilija Aničić napravio i tri taktičke izmjene te u igru uveo trojicu igrača iz omladinskog pogona: Dragana Pavlovića, Josipa Ivkovića i Matea Marića.   Nakon ove pobjede, Kuprešaci su skočili na osmo mjesto prvenstvene ljestvice s četiri osvojena boda.   Rezultati 3. kola:  Igman - Troglav 2:2 Stolac - Višići 3:1 Tomislav - Brotnjo 1:3 Sloga Uskoplje - Bigeste 5:0 Grude - Turbina 2:2 Kupres - Lokomotiva 4:0 Kamešnica - Posušje 2:1 Sloga Ljubuški - Klis 6:0

Prvenstvena ljestvica:  1. Brotnjo 3 3 0 0 10:2 9  2. Troglav 3 2 1 0 11:2 7  3. Sloga Uskoplje 3 2 1 0 7:0 7  4. Tomislav 3 2 0 1 8:4 6  5. Stolac 3 2 0 1 4:2 6  6. Kamešnica 3 2 0 1 5:6 6  7. Turbina 3 1 2 0 5:3 5  8. Kupres 3 1 1 1 6:3 4  9. Grude 3 1 1 1 6:4 4  10. Igman 3 1 1 1 6:5 4  11. Posušje 3 1 1 1 3:3 4  12. Višići 3 1 0 2 3:6 3  13. Sloga Ljubuški 3 1 0 2 6:12 3  14. Lokomotiva 3 0 0 3 0:8 0  15. Klis 3 0 0 3 1:11 0  16. Bigeste 3 0 0 3 0:10 0