Kupres Portal [Arhiva]

22. kolo 2. NL FBiH - JUG: Slavlje u županijskom derbiju

20.04.2011 16:55, 253 pregleda

Današnji županijski derbi između HNK Kupresa i NK Troglava iz Livna počeo je, baš kao i svi susreti ovog kola, u 16 sati i 30 minuta, a na gradskom stadionu u Kupresu igrače ove dvije momčadi došlo je pozdraviti stotinjak gledatelja.  Sudačku trojku predvodio je Vedran Karačić, a pomagali su mu Amar Macić i Derviš Demirović, sva trojica iz Mostara.   Kuprešaci su bolje otvorili susret. Zahvaljujući izraženijoj inicijativi na sredini terena stvoreno je nekoliko poluprilika, a zbog neopreznosti gostujuće obrane stvoreno je nekoliko prilika iz slobodnih udaraca u zoni šuta. Upravo nakon jednog takvog slobodnog udarca u 31. minuti rođena je najbolja prilika prvog poluvremena nakon koje se nogometaš HNK Kupresa Asmer Mašić odlično snašao i glavom matirao nemoćnog vratara Troglava. Unatoč inzistiranju livnjaka kojim su tvrdili da je zgoditak postignut iz nedozvoljene pozicije, ispostavilo se da je jedan gostujući nogometaš "zaboravio" napustiti gol crtu zbog čega je zgoditak bio regularan. Ishod naguravanja livnjaka s pomoćnikom na kraju je bio žuti karton za vratara Troglava te nekoliko usmenih opomena njegovim suigračima.   Nakon početnog šoka zbog primljenog gola, nogometaši Troglava su se sabrali i jednom dobrano priprijetili kupreškom vrataru koji je, premda i sam većinski krivac zbog nastale neugodnosti, bravuroznom obranom otklonio opasnost po domaći gol.   S rezultatom od 1:0 otišlo se na poluvrijeme, a u nastavak susreta kupreški nogometaši ušli su vidno odlučniji. Ponovno je stvoreno nekoliko poluprilika, ali ipak, prvu konkretnu priliku imali su gosti kada su, nakon jednog prodora s lijeve strane, uspjeli prošetati loptu po gol crti domaćeg gola. Ipak, za uspjeh je potrebna i sreća koje je danas među Kuprešacima nije nedostajalo. Momčad Troglava je izgledala prilično izgubljeno, a kao sol na ranu trljali su im domaći navijači koji su svojim navijanjem živcirali gostujuće igrače. 59. minuta susreta donijela je povećanje vodstva nogometaša HNK Kupresa. Nakon odličnog ubačaja s desne strane u šesnaesterac gostiju, najbolje se snašao najbolji igrač i strijelac HNK Kupresa Marko Jezidžić koji je postigao svoj 14. ovosezonski zgoditak čime se izjednačio s Braniteljevim Edinom Bebanićem na samom vrhu ljestvice strijelaca.     Desetak minuta kasnije mogli smo slobodno reći kako su sve livanjske nade izgubljene nakon što je gostujući vratar nakon, po njemu nedosuđenog prekršaja, verbalno napao suca Karačića na što mu je ovaj odgovorio drugim žudim, dakle crvenim kartonom. Time su Livnjaci ne samo ostali bez igrača na terenu, nego i bez nade u mogući  preokret.   Do kraja susreta nogometaši HNK Kupresa su uspjeli zaprijetiti još nekoliko puta. U dva su navrata čak dolazili sami pred livanjskog vratara, ali im je ovaj u oba puta uspio obraniti gotovo neobranjivu loptu te time sačuvao svoju mrežu od većeg punjenja.   Ovom pobjedom osvojena su važna tri boda u borbi za prestižni plasman najbolje momčadi Hercegbosanske županije. Nakon današnjeg dana, momčad HNK Kupresa ima 30 osvojenih bodova, dva više od današnjih protivnika Troglava. Ostatak rezultata kao i ljestvicu nakon 22. kola ćemo objaviti tijekom sutrašnjeg dana.