Kupres Portal [Arhiva]

18. kolo 2. NL FBiH - JUG: Kuprešaci svladali Višićane

28.03.2011 09:49, 203 pregleda

Osamnaesto kolo Druge nogometne lige Federacije BiH - Skupine JUG donijelo je prvu domaću utakmicu kupreških nogometaša, ali i prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. Kao "odlični" gosti pokazali su se nogometaši HNK Višića, inače četvrtoplasirana momčad lige, koji su 11. prvenstvenim golom Marka Jezidžića, poraženi rezultatom 1:0.   U ostalim susretima najveće je iznenađenje priredilo Brotnjo koje je na svojem terenu uspjelo zaustaviti vodeću momčad lige, rodočki Branitelj s kojim su odigrali neodlučenih 1:1. Susret između ljubuške Sloge i jablaničke Turbine je prekinut u 73. minuti pri rezultatu 1:1, a još uvijek nismo dobili informaciju o uzroku prekida. HNK Sloga Uskoplje - HNK Stolac 3:1 HNK Kupres - HNK Višići 1:0 NK Kamešnica - HNK Grude 0:1 HNK Brotnjo - HNK Branitelj 1:1 HNK Drinovci - NK Troglav 1:0 FK Lokomotiva - HNK Rama 1:0 NK Sloga Ljubuški - FK Turbina 1:1 (prekinuto u 73. minuti) Susret u Kupresu između kuprešaka i višićana počeo je u 15 sati, a susret je pratilo stotinjak najvjernijih navijača kupreške momčadi. Premda su duga oštra zima i brojne krtice ostavile dosta traga na njemu, travnjak kupreškog gradskog stadiona i dalje je izgledao desetak puta bolje nego onaj na maksimirskom stadionu. Samo prvo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja. Izuzev par dalekometnih pokušaja obiju momčadi, nije bilo značajnijih prilika.   U drugo poluvrijeme obje su momčadi ušle dosta odlučnije. Ipak, za nijansu boljom se pokazala momčad HNK Kupresa koja je imala stalnu inicijativu na sredini terena. Konstantni napori urodili su plodom u 70. minuti susreta kada su gosti napravili grešku napravivši prekršaj u svojem šesnaestercu. Glavni sudac utakmice taj je prekršaj okarakterizirao kao prekršaj za kazneni udarac iz kojeg je najbolji ovosezonski strijelac Kuprešaka Marko Jezidžić, postigao svoj 11. prvenstveni zgoditak, a četvrti u proljetnom dijelu sezone. Nekoliko minuta kasnije Marko Jezidžić je s lijeve strane šesnaesterca imao odličnu priliku povećati vodstvo Kuprešaka na 2:0, međutim, lopta se zaustavila na vratnici te se rezultat od 1:0 zadržao sve do kraja susreta.  Ovom pobjedom Kuprešaci su napredovali za tri mjesta na prvenstvenoj ljestvici i sada zauzimaju deveto mjesto s 20 osvojenih bodova. Unatoč neriješenom rezultatu u Čitluku, rodočki Branitelj je i dalje uvjerljivo vodeća momčad prvenstva s 46 bodova, uskopaljska Sloga na drugom mjestu ih ima 37, a treća jablanička Turbina je do sada osvojila 29 bodova.