Kupres Portal [Arhiva]

16. kolo 2. NL FBIH - JUG: Vrijedan gostujući bod kod ljubuške Sloge

14.03.2011 10:29, 193 pregleda

Proteklog vikenda napokon je počeo i proljetni dio prvenstva u Drugoj nogometnoj ligi Federacije BiH - Skupina JUG gdje se natječe HNK Kupres. Ovog su vikenda Kuprešaci gostovali u Ljubuškom gdje ih je dočekala tamošnja Sloga s kojom su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Sama utakmica, prema izjavama očevidaca, protekla je u veoma žustroj i užarenoj atmosferi u kojoj je domaća navijačka skupina "RĐE" u više navrata pokušala pirotehničkim napravama ometati rad gostujuće klupe. Unatoč tome, nogometaši HNK Kupresa osmim su prvenstvenim pogotkom Marka Jezidžića poveli u 79. minuti susreta da bi gosti sedam minuta kasnije ipak poravnali rezultat za konačnih 1:1.

U ostalim susretima, svakako vrijedi izdvojiti pobjedu vodećeg Branitelja protiv Tomislava rezultatom 2:0, poraz Troglava kod Brotnja rezlutatom 2:3 te pobjedu Kamešnice protiv jablaničke Turbine rezultatom 2:1.

Rama - slobodna

Nakon šesnaest odigranih kola i dalje je vodeća momčad mostarskog Branitelja s 42 osvojena boda. Drugo mjesto zauzima uskopaljska Sloga s 36 osvojenih bodova dok je treća jablanička Turbina s 26 bodova. Momčad HNK Kupresa, nakon neriješenog ishoda u Ljubuškom kod Sloge zauzima deseto mjesto sa 17 osvojenih bodova koliko imaju i jedanaesti Drinovci.

Sljedeće, sedamnaesto kolo, na rasporedu je već sljedećeg vikenda kada će kuprešaci gostovati kod jablaničke Turbine, Tomislav će ugostiti Brotnjo, a Kamešnica biti slobodna.