Kupres Portal [Arhiva]

Vrhunski rezultati rolera SKI kluba "Stožer"

09.11.2010 10:32, 269 pregleda

Redovnim pisanjem o Hrvatskom nogometnom klubu iz Kupresa gotovo da smo i zaboravili spomenuti druge sportske klubove iz našeg gradića. Jedan takav, SKI klub "Stožer" iz Kupresa, jedan je od najuspješnijih sportskih klubova u cijeloj BiH, a upravo je ovih dana naš SKI klub osvojio ukupno drugo mjesto na otvorenom prvenstvu Herceg-Bosne.

Naime, prekjučer je u Rami održano svečano proglašenje pobjednika Otvorenog prvenstva Herceg - Bosne u "Inline alpin slalomu" za sezonu 2010. Najboljim ekipama i pojedincima su dodijeljeni pehari i priznanja, a veliki broj njih otišao je upravo našem, kupreškom SKI klubu "Stožer".

SKI klub "Stožer" je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio čak sedam medalja, a u ukupnom poretku osvojeno je drugo mjesto iza, ove godine neprikosnovenog, SKI kluba "Striž" iz Tomislavgrada.

U kategoriji mlađih cicibanki (2003. godište), Andrea Vrgoč osvojila je drugo mjesto sa 170 osvojenih bodova. Među dječacima iste dobne kategorije, Mislav Mioč i Ilija Mihaljević osvojili su drugo i treće mjesto sa 155, odnosno 100 bodova. Među mlađim djevojčicama(1998.-1999. godište) Antonija Zrno osvojila je treće mjesto sa 75 osvojenih bodova dok je Vilim Mioč u kategoriji dječaka iste dobi bio prvi s 270 osvojenih bodova. U kategoriji juniorki (djevojke iznad 16 godina) dvije su kupreške djevojke bile nenadmašne te su osvojile prva dva mjesta. Sara Ravančić bila je najuspješnija s 240 osvojenih bodova, a odmah iza nje plasirala se, inače druga najuspješnija djevojka u svim kategorijama, Dragana Kusić s 225 bodova.

Dragana Kusić. druga najuspješnija djevojka u cjelokupnom natjecanju (foto: Facebook)

Ovaj hvale vrijedan uspjeh, rezultat je nadljudskih napora naših ski rolera, njihovih roditelja i njihovih trenera, a na nadležnim općinskim institucijama je da prepoznaju njihovu ulogu u promidžbi Kupresa te da ih dostojno nagrade za njihov uspješan i predan rad.

SKI klub "Stožer" je dokaz da se i s malim sredstvima mogu postići vrhunski rezultati, stoga upućujemo iskrene čestitke Upravi i svim članovima ovog SKI kluba te se nadamo da će njihovi rezultati u predstojećoj zimskoj sezoni biti još bolji.

Ukupni rezultati:

KLUBOVI: 1. SKI Striž Tomislavgrad - 3.008 bodova 2. SKI Stožer Kupres - 1.761 bod 3. SKI Idovac Prozor - Rama - 1.074 boda 4. SKI Vrankamen Fojnica - 988 bodova 5. SKI Blidinje Čvrsnica - 580 bodova 6. SKI Libertas Dubrovnik - 433 boda 7. SKI Ilidža - 126 bodova 8. KK Marjan Split - 83 boda 9. SKI Livno - 81 bod 10. SKI Ranča Jajce - 46 bodova 11. KK Medveščak Zagreb - 35 bodova 12. SKI Thule Skilex Zagreb - 15 bodova 13. SKI Ploče - 9 bodova

Cjelokupne rezultate otvorenog prvenstva Herceg-Bosne u Inline alpin rolanju možete preuzeti s OVOG linka.