Kupres Portal [Arhiva]

Deseto kolo 2. NL FBiH: Kuprešaci prosuli bodove kod kuće

17.10.2010 19:37, 251 pregleda

Hladna i kišna nedjelja nije bila pretjerano sretna za nogometaše HNK Kupresa. Naime, na teškom i natopljenom terenu kupreški nogometaši su poraženi od nogometaša Brotnja iz Čitluka rezultatom 2:3.

Susret koji je počeo točno u 15 sati krenuo je loše za domaćine. Nakon početnog odmjeravanja snaga, već u petoj minuti gosti iz Čitluka poveli su nakon greške kupreških nogometaša, a svega sedam minuta kasnije, nakon odličnog prodora s boka, gosti su podebljali svoje vodstvo na 0:2. Težak teren, kiša i hladnoća vidljivo su sputavali realizaciju taktičkih zamisli trenera obiju momčadi te smo u dobar dio prvog poluvremena gledali mlak i ne pretjerano zanimljiv nogomet. Ipak, za zanimljivost susreta pobrinuo se jedan nogometaš gostujuće momčadi koji je u 33. minuti, nakon prekida igre zbog zaleđa, napucao loptu prema kupreškom golu što nije promaklo glavnom sucu utakmice koji mu je dodijelio drugu javnu opomenu. Drugi žuti karton značio je i isključenje spomenutog igrača čime je ostavio na cjedilu svoje suigrače, ali i zaradio "masnu" jezikovu juhu svojeg trenera.

Nakon što je isključen igrač čitlučke momčadi, nogometaši HNK Kupresa su se trgnuli. Prvo je Marko Jezidžić uputio jedan oštar udarac s lijevog vrha 16-erca ravno u ruke protivničkog vratara da bi isti igrač u 45. minuti poentirao glavom nakon odličnog prodora s desne strane čime je smanjio rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme označila je kiša, ali i konstantni nasrtaji kupreških nogometaša. Taktika trenera kupreške momčadi Ilije Aničića očigledno se temeljila na prodorima s boka te su tako Marko Hrnjkaš s desne i Tomislav Šarić s lijeve strane, nekoliko puta odlično probili te time zadali mnogo glavobolja gostujućim nogometašima. Terenska inicijativa urodila je plodom u 65. minuti kad je nakon još jednog odličnog prodora Tomislava Šarića i ubačaja s lijeve strane, najbolje reagirao Marko Jezidžić te glavom još jednom matirao vratara gostujuće momčadi za poravnanje rezultata na 2:2.

Unatoč očekivanjima pedesetak promrzlih gledatelja, kupreški nogometaši u nastavku susreta više nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti gostujućem vrataru, a taktika gostujućeg trenera čija je momčad igrala s igračem manje i koji se odlučio na kontre, urodila je plodom u 85. minuti kada je nakon gužve pred gostujućim 16-ercom izbačena i gotovo izgubljena lopta došla do nekoga od gostujućih nogometaša koji je nakon trka bez većih problema matirao vratara HNK Kupresa za konačnih 2:3. U posljednjih nekoliko minuta susreta Kuprešaci su ipak smogli snage za zaprijetiti još koji put ka mreži gostiju, ali, nažalost, bez uspjeha te su gosti tako nenadano odnijeli puni plijen s kupreškog gradskog stadiona.

U ostalim susretima, derbi desetog kola igran je u Jablanici gdje je drugoplasirana Turbina ugostila prvoplasirani Branitelj. Momčad Slavena Muse koja do sada nije ispustila niti jedan jedini bod, u Jablanici je poražena rezultatom 1:2. Uskopaljska Sloga bila je nemilosrdan domaćin nogometašima iz Drinovaca koje su "pomeli" u najefikasnijem susretu ove sezone rezultatom 9:0, a HNK Grude su slavile na domaćem terenu protiv Troglava rezultatom 2:1.

Susret HNK Višića i HNK Tomislava je odgođen zbog prometne nesreće u kojoj je sudjelovao autobus nogometaša iz Tomislavgrada. Kako doznajemo, u toj prometnoj nesreći, na sreću, nitko nije ozlijeđen.

Rezultati 10. kola Druge lige FBiH - Jug: Sloga Ljubuški - Lokomotiva 3:1 Turbina Jablanica - Branitelj 2:1 Stolac - Rama 1:2 Sloga Uskoplje - Drinovci 9:0 Kupres - Brotnjo Čitluk 2:3 Grude - Troglav Livno 2:1 Višići - Tomislav odgođeno Kamešnica - slobodna

Tablica 1. HNK Branitelj Rodoč 24 boda (9 utakmica) 2. FK Turbina Jablanica 22 boda (10 utakmica) 3. HNK Grude 19 bodova (10 utakmica) 4. HNK Sloga Uskoplje 18 bodova (9 utakmica) 5. HNK Stolac 16 bodova (10 utakmica) 6. HNK Višići 16 bodova (9 utakmica) 7. NK Troglav Livno 13 bodova (9 utakmica) 8. HNK Kupres 12 bodova (10 utakmica) 9. FK Lokomotiva Vrapčići 10 bodova (9 utakmica) 10. HNK Brotnjo Čitluk 10 bodova (9 utakmica) 11. HNK Tomislav 9 bodova (8 utakmica) 12. HNK Sloga Ljubuški 9 bodova (9 utakmica) 13. NK Kamešnica 9 bodova (9 utakmica) 14. HNK Rama 8 bodova (9 utakmica) 15. HNK Drinovci 5 bodova (9 utakmica)

U sljedećem, 11. kolu koje je na rasporedu u srijedu, 20. listopada, Troglav je domaćin Stocu, Tomislav Grudama, a Kamešnica ide u goste Drinovcima. Nogometaši HNK Kupresa su slobodni.