Kupres Portal [Arhiva]

Deveto kolo 2. NL FBiH: Kuprešaci "stradali" u Mostaru

11.10.2010 09:59, 215 pregleda

Deveto kolo Druge nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine - Skupina JUG nije bilo pretjerano sretno za kupreške nogometaše. Naime, izabranici Ilije Aničića putovali su u Mostar na noge uvjerljivo prvoplasiranoj i najboljoj momčadi lige, Branitelju. Do sad maksimalno efikasna momčad Slavena Muse razmontirala je HNK Kupres rezultatom 6:1 te tako definitivno potvrdila da je glavni favorit za osvajanja naslova prvaka u ovogodišnjem natjecanju.

Strijelci za Branitelj bili su Ferenc u 8. minuti, Suton u 19., Delić u 40. i 43., Marić. u 62 i Sliškovć u 89. minuti. Strijelac jedinog pogotka za kupreške nogometaše bio je Edin Kulašin u 65. minuti susreta.

Unatoč porazu te zahvaljujući povoljnim ishodima ostalih susreta 9. kola, nogometaši HNK Kupresa zadržali su solidno sedmo mjesto na prvenstvenoj ljestvici ostajući tako još uvijek najbolje plasirana momčad Hercegbosanske županije.

U ostalim susretima nije bilo pretjerano velikih iznenađenja. Nogometaši Tomislava čini se da su se oporavili nakon prošlotjednog teškog stradavanja na Kupresu (poraženi od HNK Kupresa 6:0) te su u ovom kolu drugoplasiranoj momčadi prvenstva, jablaničkoj Turbini, nanijeli drugi ovosezonski prvenstveni poraz. Kamešnica je gostovala u Čitluku kod Brotnja te je poražena rezultatom 0:1, a utakmica Troglava i Višića odgođena je za srijedu, 13. listopada.

Rezultati 9. kola Branitelj - Kupres 6:1 Stolac - Sloga Ljubuški 2:1 Tomislav - Turbina 2:1 Rama - Grude 1:1 Brotnjo - Kamešnica 1:0 Drinovci - Lokomotiva 1:5 Troglav - Višići (igra se 13.10.2010.) Sloga Uskoplje - slobodna

15. Drinovci (-1) 9:28 5

Sljedeće, deseto kolo, na rasporedu je u subotu i nedjelju, 16. i 17. listopada, a u njemu će snage odmjeriti Turbina - Branitelj, Stolac - Rama, Sloga (Lj) - Lokomotiva, Sloga (U) - Drinovci, Višići - Tomislav te Grude - Troglav. Momčad Kamešnice je slobodna.

Nogometaši HNK Kupresa domaćini su ekipi Brotnja iz Čitluka čiji će se susret odigrati u nedjelju, 17. listopada u 15 sati na kupreškom gradskom stadionu. Pozivamo sve kupreške ljubitelje nogometa da dođu i daju potporu kupreškim nogometašima te im tako pomognu na putu do nove pobjede.